fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Ryszard Czarnecki przewodniczącym delegacji PE ds. relacji z Rosją

Europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) został w czwartek przewodniczącym delegacji Parlamentu Europejskiego do spraw relacji z Rosją. Wyboru tego dokonała delegacja.

Bardzo się cieszę, że Polacy objęli dwa kluczowe stanowiska, gdy chodzi o unijną politykę wschodnią, kreowaną przez Parlament Europejski. To ważne, żeby ten Polski głos w ramach UE był mocno słyszany. Polska poprzez Unię i europarlament może więcej uzyskać, kształtować politykę Brukseli w kwestii polityki wschodniej. (…) Duży prestiż, ale też duże wyzwanie” – powiedział Ryszard Czarnecki.

Jak dodał, wcześniej Polacy bywali szefami tych delegacji, ale nigdy się nie zdarzyło, żeby byli szefami obu jednocześnie. Szefem delegacji ds. współpracy z Ukrainą został w czwartek europoseł Witold Waszczykowski (PiS).

Europarlament ma w tej kadencji 44 delegacje międzyparlamentarne. Będą się one zajmowały utrzymywaniem stosunków z parlamentarzystami w innych krajach, regionach i organizacjach. Odpowiadają za promowanie podstawowych wartości UE: demokracji, poszanowania praw człowieka i podstawowych wolności oraz praworządności.

Wszystkie delegacje ds. współpracy z państwami powołano na mocy umów dwustronnych między UE i krajami partnerskimi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl