[TYLKO U NAS] M. Jach o umowie dot. stałej obecności wojsk NATO: To kolejny dokument, który w sposób skokowy zwiększa bezpieczeństwo na terenie Polski

To jest kolejna doskonała wiadomość dla tych, dla których bezpieczeństwo militarne Polski ma znaczenie. To jest kolejny dokument, który podpisał prezydent Andrzej Duda wraz z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem, który w sposób skokowy zwiększa bezpieczeństwo na terenie Polski, ale też w regionie od Estonii aż daleko na Południe – zaznaczył Michał Jach w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.  

Prezydent Andrzej Duda zakończył wizytę w Stanach Zjednoczonych, podczas której została podpisana umowa dotycząca stałej obecności wojsk NATO w Polsce.

– To jest kolejna doskonała wiadomość dla tych, dla których bezpieczeństwo militarne Polski ma znaczenie. To jest kolejny dokument, który podpisał prezydent Andrzej Duda wraz z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem, który w sposób skokowy zwiększa bezpieczeństwo na terenie Polski, ale też w regionie od Estonii aż daleko na Południe. (…) Ta obecność amerykańska daje nam gwarancję, że mamy u siebie, na naszym terenie, sojusznika i to sojusznika lojalnego – mówił Michał Jach.

– W tej chwili, dzięki tej tytanicznej pracy naszych polityków, w Stanach Zjednoczonych, ale i w wielu państwach Europy wszyscy uważają, że pokój i możliwość rozwoju Europy zależy od tego, czy będziemy w stanie odpowiedzieć na agresywną, prowokacyjną politykę Putina. Ta wizyta prezydenta Andrzeja Dudy potwierdza, że idziemy w dobrym kierunku. Polska będzie miała stałe wsparcie ze strony tych żołnierzy amerykańskich, którzy będą tu stacjonować, wyposażonych w nowoczesny sprzęt, doskonałą infrastrukturę – dodał.

Zdaniem posła PiS, Amerykanie potrzebują takiego sojusznika, jakim jest Polska ze względu na właściwy kierunek polityki wewnętrznej w zakresie bezpieczeństwa militarnego. Michał Jach podkreślał też, że kluczową kwestią jest rozwój Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Amerykanie potrzebują takiego lojalnego i ważnego sojusznika w tym regionie świata, jakim jest Polska. To jest również w interesie Stanów Zjednoczonych, żeby mieli sprawdzonego przyjaciela. Te decyzje, które podejmuje rząd Prawa i Sprawiedliwości od czterech lat, są o właściwym kierunku polityki wewnętrznej w zakresie bezpieczeństwa militarnego. Sukces odniesiemy, jeśli będziemy rozwijać Wojska Obrony Terytorialnej, będziemy wyposażać wojska operacyjne w najnowocześniejszy sprzęt – a to się wszystko dzieje – będziemy zwiększać wydatki na zbrojenie – stwierdził rozmówca Radia Maryja.

Michał Jach zapewniał, że wydatki na zamówienia w polskim przemyśle zbrojeniowym cały czas rosną.

– Pomimo tego, że zwiększamy znacząco zakupy zagranicą, bo są takie systemy, których Polska nie jest w stanie wyprodukować, to zwiększamy również wydatki na zamówienia w polskim przemyśle zbrojeniowym. To nie jest tak, jak próbują wmówić politycy opozycji, że kupujemy tylko na Zachodzie, a polski przemysł zbrojeniowy nie ma zamówień. Rosną z roku na rok zamówienia w polskim przemyśle zbrojeniowym – powiedział poseł PiS.

Całość rozmowy z Michałem Jachem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj