[TYLKO U NAS] A. Soboń: Nowe mieszkania to szansa na powrót Polaków zza granicy

100 tys. mieszkań to nowe miejsca pracy nie tylko w budownictwie, ale też w usługach związanych z mieszkalnictwem, materiały budowlane. To także szansa na powrót do kraju Polaków zza granicy. Ma to więc ogromne znaczenie – powiedział o budowie mieszkań w ramach programu „Mieszkanie plus” w rozmowie z reporterem Telewizji Trwam poseł PiS Artur Soboń.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ramach programu „Mieszkanie plus” w przyszłym roku powinna rozpocząć się budowa 100 tys. nowych lokali.

– Najważniejsze są te inwestycje, o których mówi pan premier Mateusz Morawiecki, bo to jest naprawdę wielkie wyzwanie społeczne i gospodarcze. 100 tys. mieszkań to 20 mld, które zasilą polską gospodarkę, to są nowe miejsca pracy, nie tylko w budownictwie, ale też w usługach związanych z mieszkalnictwem, materiały budowlane. To także szansa na powrót do kraju Polaków zza granicy. Ma to więc ogromne znaczenie – podkreślił.

Start budowy kolejnych mieszkań jest uzależniony od otrzymania niezbędnych pozwoleń.

– Mamy około 300 lokalizacji, które procedujemy, ogłaszamy konkursy na nowe lokalizacje, bo budowa mieszkań to proces, który wymaga wszystkich zgód i pozwoleń. Nie inwestujemy też pieniędzy z budżetu państwa tylko pieniądze inwestycyjne, więc musimy mieć gwarancję, że ten teren będzie możliwy do wykorzystania – wskazał Artur Soboń.

Rząd przegotowuje ramy prawne tak, by jak najszybciej rozpocząć budowę mieszkań.

– Mamy poukładaną współpracę ze spółkami Skarbu Państwa, z koleją, Pocztą Polską, mamy dobre ramy prawne, specustawę mieszkaniową, która pozwoli przyspieszyć nam realizację tego programu, mamy dopłatę do czynszów, dla milionów Polaków mamy likwidację użytkowania wieczystego. […] Wydaje mi się, że jesteśmy do tego przygotowani coraz lepiej i jestem przekonany, że w przyszłym roku ruszy budowa 100 tys. mieszkań – powiedział poseł PiS.

Szymon Kozupa/ RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl