fot. twitter.com

Min. Kwieciński: Dopłaty do najmu w Mieszkaniu plus tematem wtorkowej Rady Mieszkalnictwa

Jednym z tematów wtorkowego posiedzenia Rady Mieszkalnictwa będą dopłaty do najmu w ramach programu Mieszkanie plus – powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że zasady takiego wsparcia określi stosowna ustawa.

„Będziemy rozmawiali o dopłatach do czynszu w ramach Mieszkanie plus. Państwo w tym pomoże. (…) Pamiętajmy, że zasady tego wsparcia określi ustawa tak, jak było w przypadku 500 plus” – powiedział.

I dodał, że nie chce zdradzać szczegółów, bo te zaprezentuje we wtorek.

W styczniu premier Mateusz Morawiecki przejął bezpośredni nadzór nad realizacją programu Mieszkanie plus.

W związku z tym powołał Radę Mieszkalnictwa. W skład Rady – obok premiera – weszli minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister finansów Teresa Czerwińska, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister środowiska Henryk Kowalczyk i minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Członkami Rady Mieszkalnictwa zostali także: prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak oraz prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Barszcz jest koordynatorem pracy Rady Mieszkalnictwa.

PAP/RIRM

drukuj