Bydgoszcz. Premier Beata Szydło w liście podziękowała żołnierzom za trud i profesjonalizm

Premier Beata Szydło w liście z okazji Święta Wojska Polskiego podziękowała kadrze i żołnierzom garnizonu Bydgoszcz i garnizonów województwa kujawsko-pomorskiego za trud i profesjonalizm, odwagę i „piękną służbę ojczyźnie”.

List w czasie uroczystych obchodów święta odczytał wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau. W obchodach uczestniczy wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

„W 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej, w dzień tryumfu polskiego oręża, kiedy polscy żołnierze (…) ochronili Europę przed sowiecką nawałą, pamiętamy o spadkobiercach tej chlubnej tradycji, żołnierzach polskiej armii. W tym wyjątkowym dniu kadrze oficerskiej i żołnierzom garnizonu Bydgoszcz oraz garnizonów stacjonujących na terenie kujawsko-pomorskiego składam serdeczne podziękowanie za trud i profesjonalizm, za wasze poświęcenie i odwagę, za piękną służbę naszej ojczyźnie” – napisała w liście premier.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że żołnierze wcielają w życie ideały, które przyświecały przodkom, narażają życie, by stać na straży ojczyzny. Zaznaczyła, że żołnierze garnizonu uczestniczyli w misjach stabilizacyjnych i wspieraniu takich wydarzeń, jak ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

„Jesteście profesjonalistami na polu walki i bohaterami w czasie pokoju. Przekazując wyrazy wdzięczności, życzę wam wszystkim żołnierskiego szczęścia i spokoju w rodzinach. Niech wojskowa służba przyniesie zawodową satysfakcję i poczucie, że wasz trud jest godzien najwyższego szacunku, że Polska jest z was dumna” – dodała premier.

W programie obchodów Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy znalazł się uroczysty apel, defilada pododdziałów z jednostek województwa kujawsko-pomorskiego i parada sprzętu bojowego, a także festyn żołnierski w parku kultury i wypoczynku.

PAP/RIRM

drukuj