fot. twitter/Kancelaria Prezydenta

Prezydent Duda na Chrzcie św. 16. dziecka rodziny z Przeciszowa

Prezydent RP Andrzej Duda oraz wicepremier Beata Szydło wzięli w sobotę udział w Chrzcie Świętym Zuzanny Marii Nelec – 16. dziecka wielodzietnej rodziny z Przeciszowa niedaleko Oświęcimia (Małopolskie). Ceremonii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Rodzina Nelców zaprosiła na uroczystość prezydenta RP i byłą premier, aby wyrazić swoją wdzięczność za aktywne działanie na rzecz wspierania polityki prorodzinnej państwa. Państwo Grażyna i Sławomir Nelcowie chcieli także w ten sposób podziękować Andrzejowi Dudzie za zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego – prezydent i Nelcowie spotkali się w Pałacu Prezydenckim w ub. r. 1 czerwca (Dzień Dziecka).

Tamto spotkanie było okazją przedstawienia spraw i problemów, z którymi spotykają się rodziny wielodzietne, a także do oceny rządowego programu 500 plus.

„Cieszymy się, że jest z nami pan prezydent. To wymowny gest, który możemy odczytać jako znak troski o rodzinę. Cieszymy się z obecności pani premier. Rodzice małej Zuzanny Marii przynieśli swoje dziecko, 16. z kolei, aby przez Chrzest Święty stało się dzieckiem Bożym i uczennicą Jezusa Chrystusa” – powiedział w homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz.

W jego ocenie szczególne okoliczności Chrztu św. stanowią zachętę do refleksji nad wspólną odpowiedzialnością za los i dobro polskich rodzin.

„Wiemy, że sporo już uczyniono dla nich w ostatnim czasie. Program 500 plus stał się prawdziwym błogosławieństwem dla ogromnej rzeszy rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, wychowujących dzieci i borykających się z codziennymi trudnościami” – zaznaczył ks. kard. Dziwisz.

Jak dodał, rządowy program Polacy przyjęli z wielkim uznaniem. Program ten – mówił ks. Kardynał – stał się „konkretnym wyrazem solidarności całego społeczeństwa, dla którego dzieci są przecież – powinny być – największym skarbem i nadzieją”.

„Powinniśmy wspierać wysiłki odpowiedzialnych za dobro wspólne narodu i państwa, mające na celu dobro rodziny, edukację dzieci i młodzieży, troskę o chorych, niepełnosprawnych i osoby w podeszłym wieku. To najlepsza inwestycja, bo jest to inwestycja w człowieka” – zaznaczył były metropolita krakowski i sekretarz Jana Pawła II.

PAP/RIRM

drukuj