Niemcy. Premier Szydło przybyła do Hanoweru na targi przemysłowe

Premier Beata Szydło przybyła po południu do Hanoweru na międzynarodowe targi przemysłowe. Szefowa polskiego rządu wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzy tegoroczną imprezę.

Jak zapowiadała premier, na targach w Hanowerze Polska chce zaprezentować swój potencjał gospodarczy i pokazać najlepsze pomysły polskich przedsiębiorców.

„To jest okazja do tego, ażeby świat zobaczył, jak wiele do zaprezentowania, jak wiele do zaoferowania ma polska gospodarka” – mówiła.

Ceremonia otwarcia największych targów przemysłowych na świecie rozpocznie się w niedzielę o godz. 18.00 Polska jako kraj partnerski jest współodpowiedzialna za przygotowanie uroczystości. Podczas specjalnej artystycznej prezentacji mają zostać pokazane polskie dokonania w dziedzinie innowacyjności na przestrzeni wieków.

Po otwarciu targów Szydło i Merkel spotkają się na roboczej kolacji. Szefowe rządów  Polski i Niemiec mają rozmawiać m.in. o wyborach prezydenckich we Francji, kwestiach związanych z Brexitem, a także o problemie migracji.

W niedzielę we Francji obywatele głosują w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Z kolei w następną sobotę w Brukseli przywódcy 27 państw członkowskich UE spotkają się na szczycie Rady Europejskiej, by przyjąć wytyczne do negocjacji warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

Hannover Messe, które w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

W Hanowerze obok szefowej rządu obecni będą także wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.

W poniedziałek Szydło i Merkel wezmą udział w otwarciu polskiego stoiska na targach. Na stanowisku, które zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych, zaprezentuje się 10 polskich firm.

PAP/RIRM

drukuj