fot. flickr.com

Premier: Będą zmiany w rządzie w ciągu najbliższych kilkunastu dni

Będą zmiany w rządzie. Te decyzje omawiam z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. W ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję o decyzjach, które podjęłam – powiedziała we wtorek w TVN24 premier Beata Szydło.

Szefowa rządu była pytana o ewentualną rekonstrukcję rządu.

Pierwszy raz miałam być zdymisjonowana po 100 dniach (…), potem mniej więcej co jakiś czas takie informacje się pojawiały. To jest też dobra okazja, żeby pewne spekulacje przeciąć, chciałabym to zrobić” – mówiła Beata Szydło.

Premier zaznaczyła, że plotki i dywagacje nt. rekonstrukcji rządu nie służą ani Polsce, ani rządowi, ani ministrom, którzy wykonują swoją pracę.

Trzeba powiedzieć raz, jak to będzie: ta decyzja została podjęta, będą zmiany w rządzie, ja tę decyzję oczywiście omawiam z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, co jest rzeczą naturalną, (…) takie decyzje zapadają w gremiach partyjnych” – oświadczyła szefowa polskiego rządu.

Zapowiedziała, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni, przekaże opinii publicznej swoje decyzje o zmianach w Radzie Ministrów.

Premier zaapelowała też do mediów, ale i polityków o „zachowanie wstrzemięźliwości i niespekulowanie w mediach” nt. rekonstrukcji rządu.

PAP/RIRM

drukuj