fot. flickr.com

Ruszyła rządowa strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń SARS-CoV-2

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń koronawirusem. Dane są przedstawiane w skali kraju, województw i powiatów. Pochodzą one z elektronicznego systemu EWP, na którym od wczoraj bazują dzienne statystyki zachorowań podawane przez resort zdrowia.

Laboratoria mają wprowadzać dane do tego systemu w ciągu maksymalnie 48 godzin. Do tej pory dane o liczbie zakażeń w powiatach i województwach publikowały lokalne stacje sanepidu.

Strona internetowa https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 dotyczy bieżącego raportowania liczby zakażonych oraz zgonów – poinformował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Resort zapewnił, że strona będzie stopniowo uzupełniana o dane historyczne oraz bieżące wykresy prezentujące przebieg epidemii.

– Chcieliśmy jak najszerzej udostępnić społeczeństwu informacje o liczbie osób, które codziennie są raportowane jako zakażone. Także każdego dnia raportowana jest ilość osób zmarłych od poziomu ogólnopolskiego aż do powiatowego, tak aby każdy miał dostęp do danych, jak sytuacja wygląda, choćby w jego powiecie. System raportowania, który znajduje się zarówno w porannych informacjach SMS-owych, mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej, jest oparty o system informatyczny, który zbiera dane z każdego laboratorium z kraju w trybie ciągłym – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 15 tys. nowych zakażeń. Najwięcej nowych zakażonych przybyło w województwach śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Zmarły 674 osoby.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl