Lekkoatletyka. Małachowski wśród zwycięzców Diamentowej Ligi

Piotr Małachowski, wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro, po raz czwarty w karierze wygrał symboliczny diament za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi. W ostatnim tegorocznym konkursie rzutu dyskiem w Brukseli Polak zajął drugie miejsce.


Mimo rozczarowania w trakcie igrzysk olimpijskich, Piotr Małachowski pewnie zmierza po kolejne sukcesy. W Rio de Janeiro miał wywalczyć złoto. Brak upragnionego mistrzostwa przekonał go, by sportową karierę kontynuować aż do olimpiady w Tokio.

W Brukseli już w pierwszej próbie Małachowski zapewnił sobie miejsce w czołówce. Rezultatu 65,27 m nie zdołał poprawić w kolejnych rzutach, jednak dobra odległość wystarczyła do zajęcia 2. miejsca w stawce. W klasyfikacji generalnej Polak utrzymał pierwszą pozycję, zapewniając sobie symboliczny diament.

Ostatnie zawody w tym roku nie były szczęśliwe dla drugiego z biało-czerwonych – Roberta Urbanka. 29-letni dyskobol uplasował się na siódmej lokacie i w całym cyklu spadł z drugiego na czwarte miejsce.

Na nieudane igrzyska olimpijskie i brak awansu do finału zrehabilitował się polski 800-metrowie Adam Kszczot. Aktualny wicemistrz świata zwyciężył w silnie obsadzonym biegu i w klasyfikacji generalnej wskoczył na trzecią pozycję.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl