fot. PAP/Tytus Żmijewski

Lekkoatletyczne DME. Polska wciąż druga, ale tym razem za Francją

Polacy wciąż zajmują drugie miejsce w Lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostwach Europy. Po dwóch dniach na czele są Francuzi. Wciąż liczymy się w walce o końcowy sukces.


Po rozegraniu 22 z 40 konkurencji biało-czerwonych dzieli ledwie 1,5 pkt. od liderującej Francji. Sporo stracili dziś Niemcy, którzy dali wyprzedzić się nawet Włochom. Na piątym miejscu plasują się Brytyjczycy.

W swoich konkurencjach wygrywali: Justyna Święty-Ersetić (400 m), Patryk Dobek (400 m przez płotki), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem) oraz Marcin Lewandowski (1500 m). Druga w rzucie oszczepem była Maria Andrejczyk, która wraca do rywalizacji po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Sporo punktów dorzucili trzeci w skoku w dal Tomasz Jaszczuk oraz Ewa Swoboda (100 m). Również trzeci wynik z biegu na 400 m przez płotki uzyskała Joanna Linkiewicz. Bez podium zostali Renata Pliś (3000 m) oraz Rafał Omelko (400 m).

W finale 100 m mężczyzn falstart odnotował Remigiusz Olszewski. W tyczce niewiele do powiedzenia miała 10. Kamila Przybyła. Norbert Kobielski osiągnął w skoku wzwyż 2,22 m, co wystarczyło do zajęcia piątego miejsca.

Sport.RIRM

drukuj