Kudrycka za wyrzuceniem krzyży ze szkół?

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka stwierdziła, że uczelnie świeckie powinny starać się być uczelniami, które są otwarte na wszystkie religijne wyznania i nie ograniczać się do jednego.

Szefowa resortu nauki na antenie jednej ze stacji odniosła się do sprawy usunięcia krzyża z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przez nowego rektora tej uczelni.

Polityk PO tłumaczyła, że mamy system szkolnictwa wyższego, w którym funkcjonują uczelnie świeckie i katolickie, takie jak KUL czy UKSW. Dodała, że to one mają pewne prawo do tego, by wykorzystywać symbole katolickie, w tym krzyż.

W wypowiedzi minister widoczne jest dystansowanie się wobec religii i chrześcijaństwa – stwierdziła poseł Marzena Machałek. To nic innego jak  wpuszczanie tylnymi drzwiami pod płaszczem tzw. tolerancji relatywizmu molarnego.

Będę w tej kwestii pisać interpelacje, będziemy jako posłowie PiS protestować, ale widzimy bardzo systemowe działania PO przy sprzyjaniu temu, bo przecież nie przeciwstawianiu się PSL, która ma na celu atak na Kościół i to w różny sposób. Atak nie tylko na Kościół, ale na samą  instytucję, atak na wartości, a to już jest bardzo niebezpieczne z punktu widzenia wychowania, formowania, kształcenia a także bezpieczeństwa społecznego naszej Ojczyzny – powiedziała poseł Marzena Machałek.

Poseł Maciej Małecki mówi, że PO tylko na papierze utożsamia się z chrześcijaństwem i dekalogiem; w praktyce podejmuje działania które służą wyeliminowaniu Kościoła.

Temu służą działania takie jak to w Bydgoszczy, i temu służą takie zapowiedzi jak minister Kudryckiej. Druga strona medalu to jest podsycanie nastrojów antychrześcijańskich w sytuacji kiedy rząd ma inne problemy. To jest kolejne przykrywanie problemu i nieudolności rządu Donalda Tuska. W tym przypadku – walką z Kościołem. Z pewnością będziemy zajmowali się tą sprawą m.in. na posiedzeniu parlamentarnego zespołu przeciwdziałania ateizacji Polski – dodaje poseł Maciej Małecki.

Wypowiedź poseł Marzeny Machałek:


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź posła Macieja Małeckiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl