Zaproszenie na specjalną procesję dziejów

Świątynia, Centrum Polonia in Tertio MillennioZaproszenie do udziału w procesji dziejów podczas uroczystości poświęcenia świątyni pw. Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.

Szanowni Państwo! Drodze Słuchacze Radia Maryja! Drodzy Widzowie Telewizji Trwam!

Zwracamy się do Państwa z propozycją.

Jak zapowiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, przygotowujemy się do poświęcenia świątyni pw. Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, będącej wotum wdzięczności za Papieża Polaka – Świętego Jana Pawła II. To poświęcenie już 18 maja, a więc mamy niedużo czasu.

Jak już słyszeliśmy, jest przygotowywana specjalna procesja dziejów. Będą to specjalne grupy przebrane w stroje z dawnych czasów historycznych, które będą zdążać do tej świątyni, by ubogacić czas naszej modlitwy i naszego radosnego oczekiwania przed rozpoczęciem uroczystości. Dlatego też zwracamy się z prośbą o to, by z różnych stron Polski, może także i Europy, zgłaszały się osoby, grupy z parafii, które będą mogły i będą chciały uczestniczyć w tej procesji, tworzyć poszczególne historyczne przedziały czasowe, mieć odpowiednie stroje. Najważniejsze jednak są gotowość i możliwości techniczne.

Poniżej podaję adres mailowy i proszę, by potraktować tę propozycję, to zaproszenie na poważnie i wysłać konkretne osoby, które mogłyby tworzyć taką właśnie grupę. Byłoby też dobrze, gdybyście Państwo dołączyli do tego maila również wasze zdjęcia w strojach regionalnych czy też czasowo-historycznych albo także krótkie filmy demonstrujące te możliwości. Bardzo serdecznie o to prosimy. Liczymy na współpracę, tak jak zapowiadał to Ojciec Dyrektor. Adres mailowy, pod który można się do nas zgłaszać w tej sprawie, to: [email protected]

Bardzo serdecznie dziękujemy za odpowiedź i za pozytywne reakcje na to zaproszenie.

Pozdrawiamy serdecznie.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica.

o. Janusz Dyrek CSsR

drukuj