Zbigniew Ziobro od wczoraj Prokuratorem Generalnym

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro już oficjalnie pełni funkcję Prokuratora Generalnego. Wczoraj weszła w życie część przepisów o  prokuraturze.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało przywrócenie nadzoru nad prokuraturą szefowi resortu sprawiedliwości jeszcze podczas kampanii wyborczej.

Politycy Platformy Obywatelskiej twierdzą, że skończył się czas niezależnej prokuratury.

Poseł Jacek Sasin z PiS-u zwrócił uwagę, że system, jaki zaproponowała sześć lat temu Platforma Obywatelska, po prostu się nie sprawdził.

– Prokuratura, którą mogliśmy obserwować przez ostatnie kilka lat, była prokuraturą w wielu przypadkach całkowicie bezradną. Nie była w stanie reagować na poważne naruszenia prawa w Polsce. Ten przykład Afery Amber Gold, który ciągle się pojawia w mediach, wśród publicystów, polityków, jest tutaj dobrym przykładem bezradności prokuratury. Obywatele oczekują od państwa, od władzy skutecznego ścigania przestępców i skutecznego zapewnienia bezpieczeństwa uczciwym obywatelom i w tej chwili ten ruch zmierza w takim kierunku, aby te obowiązki państwa były wykonywane – powiedział poseł Jacek Sasin.

W miejsce Prokuratury Generalnej została powołana Prokuratura Krajowa; w miejsce Prokuratur Apelacyjnych – Prokuratury Regionalne.

Za miesiąc zlikwidowana ma zostać natomiast odrębna Prokuratura Wojskowa.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl