fot. br. Tomasz Pasieka CSsR

[TYLKO U NAS] O. B. Augustowski CSsR: Pielgrzymka PKRD gromadzi najbardziej liczne grono uczestników. To piękne doświadczenie, że dzieci przychodzą z rodzicami i biorą czynny, aktywny udział poprzez śpiew i modlitwę

Bardzo się cieszymy, że po roku przerwy Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci przybywają do nas. To jest bardzo ważne, dlatego iż czas pandemii niejako zmusił nas do udziału w Eucharystii poprzez transmisje. Trzeba powiedzieć, że pielgrzymka PKRD gromadzi najbardziej liczne grono uczestników. To jest piękne doświadczenie, że dzieci przychodzą z rodzicami i biorą czynny, aktywny udział poprzez śpiew i modlitwę. To cudowny klimat modlitwy. Właśnie o to chodzi, żeby dzieci wzrastały w atmosferze radości, modlitwy. To przyciąga nie tylko dzieci, ale również i dorosłych – powiedział o. Bogusław Augustowski CSsR, kustosz tuchowskiego sanktuarium, w rozmowie z TV Trwam.

Członkowie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci modlili się dziś przed obrazem Matki Bożej Tuchowskiej. Pielgrzymka wpisała się w trwający Wielki Odpust Tuchowski, który trwa od początku miesiąca w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie niedaleko Tarnowa.

Od 2 lipca w Tuchowie k. Tarnowa trwa Wielki Odpust Tuchowski . Pielgrzymi przybywają do Matki Bożej Tuchowskiej, aby powierzyć Jej swoje problemy i troski. Hasłem dzisiejszego dnia Wielkiego Odpustu  Tuchowskiego są słowa: „To jest ciało Moje i Krew Moja”.

– Tradycją jest to, że na początku lipca każdego roku w Tuchowie odbywa się wielki odpust. W zeszłym roku niestety nie odbył się, ale jest dla nas ogromną radością to, że w tym roku mogliśmy go rozpocząć i kontynuować tradycję – wskazał o. Bogusław Augustowski CSsR.

Pielgrzymami są także dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, których opiekunem jest o. Piotr Dettlaff CSsR z Radia Maryja. [czytaj więcej] 

fot. br. Jakub Ciepły CSsR

– Co roku do Tuchowa pielgrzymują różne grupy, wspólnoty. Są też dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych. To trwająca od wielu lat tradycja. Rodzice przychodzą z małymi dziećmi. Tutaj odbywa się koncert wprowadzający w Mszę świętą. Każdego roku jest z nami zespół muzyczny. Bardzo się cieszymy, że po roku przerwy PKRD przybywają do nas. To jest bardzo ważne, dlatego iż czas pandemii niejako zmusił nas do udziału w Eucharystii poprzez transmisje. Trzeba powiedzieć, że pielgrzymka PKRD gromadzi najbardziej liczne grono pielgrzymów. To jest piękne doświadczenie, że dzieci przychodzą z rodzicami i biorą czynny, aktywny udział poprzez śpiew, modlitwę. To cudowny klimat modlitwy. Właśnie o to chodzi, żeby dzieci wzrastały w atmosferze radości, modlitwy. To przyciąga nie tylko dzieci, ale również i dorosłych – mówił kustosz tuchowskiego sanktuarium.

fot. br. Tomasz Pasieka CSsR

Wiara dzieci rozwijana jest przez ich rodziców.

– Rodzice wiedzą, że potrzeba takich spotkań, żeby dzieci wiedziały, iż nie jesteśmy sami. One muszą wiedzieć, że gromadzimy się i to jest dla nas wszystkich wielką radością, budowaniem wspólnoty modlitwy. To przyciąga. Cieszymy się, że pomimo pandemii ludzie szukają Pana Boga – powiedział redemptorysta.

fot. br. Tomasz Pasieka CSsR

fot. br. Tomasz Pasieka CSsR

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl