PKRD spotkają się w Kielcach

Dziś w kieleckiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Podczas spotkania młodzi czciciele Maryi uczestniczyć będą w Mszy św., wspólnie będą się także modlić modlitwą różańcową.

To już kolejne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w kieleckiej parafii. Podczas jego trwania powstanie Centrum PKRD dla diecezji kieleckiej – zapowiada ks. Łukasz Krysmalski SDB.

– W roku 2013 obchodziliśmy stulecie naszej parafii. Wtedy zostały zaproszone PKRD wraz z Madzią Buczek. Na tym spotkaniu zrodził się pomysł, by dzieci mogły spotykać się również przy relikwiach św. Jana Bosco. Ponieważ jest on patronem PKRD, a my posiadamy jego relikwie, dzieci zaczęły przychodzić do naszej parafii na Mszę Świętą i spotkania w ostatni dzień miesiąca, czyli w miesięczne wspomnienie Świętego. Ta inicjatywa trwa od roku. Na spotkaniu w najbliższą niedzielę chcielibyśmy już formalnie utworzyć w naszej salezjańskiej parafii Centrum Podwórkowych Kół Różańcowych dla diecezji kieleckiej – tłumaczy Salezjanin.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.30 spotkaniem z założycielką Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci Magdaleną Buczek i opiekunem Kół  o. Piotrem Dettlaffem CSsR. Po słowie gości odprawiona zostanie Eucharystia pod przewodnictwem Salezjanina ks. Andrzeja Gołębiowskiego. Podczas Mszy św. odczytany będzie dekret ks. biskupa nt. utworzenia kieleckiego centrum PKRD.

Na niedzielne spotkanie przewidziano wiele atrakcji.

– Wystąpi grupa MAT-ART, która poprzez animacje, zabawy, śpiew i tańce będzie te dzieci bawiła. Wcześniej swój program przedstawi cyrk CASCADA. Oczywiście planujemy także posiłek – mówi ks. Łukasz Krysmalski SDB z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się obecność cyrku. Tresowany piesek jest chory i nie wystąpi w spektaklu, mimo to, i tak przygotowaliśmy moc atrakcji – zapewnia lider trupy cyrkowej CASCADA pan Czesław John.

– Program składa się m.in. z bardzo wesołej klaunady. Będzie także żonglerka, iluzja, hula-hop oraz pokaz z „magicznym” królikiem. Dzieciaczki także biorą udział w programie. By same poczuły się artystami, są zapraszane na scenę i w niektórych momentach występują razem z nami – wyjaśnia lider trupy cyrkowej CASCADA pan Czesław John. 

Rozrywkę przewidziano także dla starszych. Opiekunowie przybyłych na spotkanie dzieci będą mogli uczestniczyć w pokazie filmu „Tajemnica Tajemnic”. Dokument mówi o „odzyskaniu wolności Narodu Polskiego przez ręce Maryi w XX wieku”.

Planowe zakończenie, w postaci wspólnej modlitwy i błogosławieństwa, przewidziane jest na godz. 16.30  Niedzielne spotkanie swoim patronatem objął ks. bp Kazimierz Ryczan, biskup kielecki.

PKRD w Kielcach

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj