Spotkanie PKRD w Toruniu

W niedzielę w parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu odbędzie się Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

Spotkanie rozpocznie się  o godz. 11.00 przywitaniem przybyłych grup. Następnie odmówiona zostanie modlitwa różańcowa. O godz. 11.30 rozpocznie się Msza św., której będzie przewodniczył ks. bp Antoni Długosz.

„Będę chciał zwrócić uwagę dzieci na Pana Jezusa, który nie dzieli ludzi na zdrowych i chorych, dobrych i złych – zapowiedział ks. bp Antoni Długosz.

Podczas Mszy św. będę chciał w szczególny sposób przypomnieć dzieciom, jaką rolę odgrywa nasz udział w misji Pana Jezusa, który nie dzieli ludzi na zdrowych i chorych, dobrych i złych, świętych i grzeszników. (…) Będę prosił dzieci o to, żeby i one burzyły bariery dzielące ich w domu, w szkole, aby rzeczywiście były tymi, którzy łączą, a nie dzielą – powiedział biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

Ks. bp Antoni Długosz podkreślił, że poprzez PKRD dzieci przeżywają prawdę o tym, że są rodziną Matki Bożej.

Dzieci realizują wezwanie Matki Bożej, które wyraziła w Fatimie, w La Salette czy w Lourdes, aby różańcem modlić się o pokój na świecie, o zgodę, miłość, a także prosić Boga o nawrócenie dla grzeszników. Jest to szalenie ważne, że te dzieci zżywają się ze sobą. Takim łącznikiem, który zawsze występuje w tych naszych spotkaniach jest Madzia Buczek, będąca autorką tych spotkań. Jej przesłanie, świadectwo wierności Panu Bogu w cierpieniu więcej daje dzieciom niż nawet moje bardzo wzniosłe słowa – dodał ksiądz biskup.

Po Eucharystii dzieci wezmą udział w koncercie ks. bp Antoni Długosz.

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci powstały w 1997 roku. Swym zasięgiem objęły kilkadziesiąt krajów świata, zapraszając dzieci do modlitwy różańcowej. Opiekę nad PKRD sprawuje o. Piotr Dettlaff CSsR.

RIRM

drukuj