Pielgrzymka kierowców na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybyła dziś doroczna pielgrzymka kierowców. W tym roku modlitewnemu spotkaniu w Częstochowie towarzyszy hasło: ,,Miłosierni na drogach”.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kaplicy Obrazu Jasnogórskiego sprawowana w intencji wszystkich kierujących pojazdami i podróżujących. O godz. 12.15 rozpoczęło się święcenie pojazdów na dziedzińcu i parkingach Jasnej Góry.

Oprócz kierowców w pielgrzymce uczestniczą również policjanci, mobilne grupy służby celnej, instruktorzy i egzaminatorzy jazdy, a także motocykliści i misjonarze.

Przybyli na Jasną Górę dziękują za bezpieczną jazdę na drogach oraz modlą  się za tych, którzy na nich zginęli wyjaśnia ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców.

Po poświęceniu pojazdów, o 13.30 Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich w intencji wszystkich, którzy zginęli tragicznie na polskich drogach. Będziemy nieść symboliczne lampiony – każdy za jakiegoś swego bliskiego, znajomego, żeby prosić o to, aby ten, który odszedł przedwcześnie, tragicznie i może nieprzygotowany z tego świata, otrzymał od Boga szczególną łaskę Miłosierdzia  i został przyjęty do nieba – mówi ks. Marian Midura.

Ogólnopolska pielgrzymka kierowców jest wyrazem duszpasterskiej troski o poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. W ubiegłym roku na drogach zginęły 2984 osoby.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl