fot. twitter.com/MonikaaaBilska

Na Jasną Górę wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej

W niedzielę wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. Zainaugurowała ją poranna Msza św., sprawowana w Bazylice Katedralnej pw. Świętych Janów.

Eucharystii przewodniczył biskup toruński ks. bp Wiesław Śmigiel. W homilii wskazywał, że pielgrzymka jest idealną szkołą życia.

Kiedy ruszamy w drogę na trasę pielgrzymkową, to zabieramy tylko to, co konieczne. To jest lekcja życia. Ktoś, kto zabierze na trasę pielgrzymkową rzeczy zbyteczne, zbyt wiele tych rzeczy, to szybko się przekona, że one są bardzo ciężkie. Co więcej, zaczynają przeszkadzać, uwierać, nie pozwalają nam dokończyć dzieła, które rozpoczęliśmy. Czym mniej, tym lepiej. Tylko to, co konieczne. Po drugie, w czasie pielgrzymki chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że potrzebujemy kogoś drugiego obok nas. Gdybyśmy sami ruszyli na Jasną Górę, byłoby nam znacznie trudniej – mówił biskup toruński.

Ks. Biskup wskazywał też, że na trasie pielgrzymkowej przekonujemy się o tym, że na świecie istnieją nie tylko ludzie myślący o sobie i realizujący swoje interesy.

Pątników udających się na pielgrzymi szlak żegnał prezydent Torunia Michał Zaleski.

To wyczyn, wielki wysiłek, to też pokazanie własnych możliwości. Cieszę się, że tylu, zwłaszcza młodych, ludzi decyduje się wziąć udział w pielgrzymce. W Toruniu łączą się dwie pielgrzymki – toruńska i pelplińska. Idziemy razem, w związku z tym jest możliwość się poznać – wskazuje Michał Zaleski.

Pielgrzymi udali z Torunia do Częstochowy w trzech grupach. Każdego dnia będą pokonywać ok. 30 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą 12 sierpnia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl