fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

85. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców

Na Jasnej Górze odbywa się dziś 85. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Modlitewnemu spotkaniu przyświeca hasło „Błogosławiona Natalia Tułasiewicz – Patronką Nauczycieli Polskich”.

Pielgrzymkę rozpoczyna sympozjum poświęcone patronce nauczycieli. Świadectwem o błogosławionej podzieli się jej kuzynka Natalia. Wieczorem nauczyciele wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. Po nim planowane są adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta.

Ks. dr Wojciech Wojtyła, sekretarz Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli, mówił, że modlitewne spotkanie będzie miało charakter dziękczynno-błagalny.

– Przez wstawiennictwo Matki Bożej dziękujemy Bogu za miniony rok pracy, za trud, wysiłek oraz za wiele pięknych i wartościowych chwil. Chcemy także prosić o dobry czas wypoczynku dla uczniów i nauczycieli. W tym roku szczególną intencją jest wspólnie dziękczynienie Panu Bogu za dar błogosławionej Natalii Tułasiewicz, patronki nauczycieli tego roku. Przez kilka ostatnich lat za przyczyną ks. bp. Piotra Turzyńskiego oraz wielu innych środowisk nauczycielskich powstała taka inicjatywa oddolna i chcemy w sposób szczególny podziękować za postać bł. Natalii Tułasiewicz – poinformował sekretarz Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. sprawowana jutro w południe. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa, konferencja i koncert uwielbienia. Na zakończenie wspólnej modlitwy zaplanowane są Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich i Nabożeństwo rozesłania w Kaplicy Cudownego Obrazu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl