fot. Katarzyna Cegielska

Toruń: Ruszają warsztaty wakacyjne dla młodzieży w WSKSiM

W kampusie akademickim Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczynają się dziś kolejne warsztaty wakacyjne dla młodzieży. Hasłem spotkania, które potrwa do 26 sierpnia, są „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Każdego roku młodzież z ostatnich klas gimnazjum i klas licealnych przyjeżdża do Torunia, aby uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wykładowców akademickich oraz specjalistów z Radia Maryja i TV Trwam. W tym czasie uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia toruńskiej starówki, Telewizji Trwam oraz Radia Maryja.

– Zainteresowana byłam całym tym światem medialnym, tym jak to wygląda od środka. Gdy dowiedziałam się o warsztatach, chciałam pogłębić swoją wiedzę na ten temat, zobaczyć trochę praktyki i rzeczy związanych z mediami, polityką, kulturą – powiedziała Katarzyna Odo, uczestniczka warsztatów.

Warsztaty w WSKSiM to idealne miejsce, aby zapoznać się z takimi tematami. To jednak przede wszystkim okazja do zawiązania nowych więzi – wskazała młoda uczestniczka Marysia.

– Warto, po pierwsze, dlatego że można się czegoś nauczyć. Po drugie, spotkać super ludzi i nawiązać fajne przyjaźnie. Mam przyjaciółkę i kolegę, którego znam od roku i kontakt nam się nie urywa i to jest bardzo fajne – zaznaczyła.

Program tegorocznych warsztatów przewiduje liczne wykłady na temat komunikacji czy sytuacji politycznej w świecie. Jeden z wykładów poprowadzi także o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Czas warsztatów to nie tylko czas nauki – podkreślił rektor uczelni o. Zdzisław Klafka CSsR.

– Jest to też sposób atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Młodzież, która lubi przebywać w dobrym gronie, zgranym gronie przyjaciół, rzeczywiście można powiedzieć, że spędza czas bardzo radośnie, spędza czas, z którego jest bardzo zadowolona – wskazał o. Klafka CSsR.

W tym roku młodzież weźmie udział w warsztatach aktorskich, tanecznych, a także sportowych. Każdego roku uczelnię odwiedza 200 młodych osób.

– Młodzież, która przyjeżdża do Torunia, może się nauczyć wielu umiejętności – nie tylko dziennikarskich, ale również muzycznych, informatycznych. Dodam, że spotykają się ci młodzi ludzie ze sobą, co jest wielką wartością, ale jest również opieka duszpasterska, którą sprawują ojcowie. Dodam, że codziennie jest Eucharystia w sanktuarium, w której uczestniczymy – zaznaczył wykładowca WSKSiM Tomasz Śliwiński.

Warsztaty medialne i muzyczne zainicjował o. dr Tadeusz Rydzyk. Jest to kontynuacja formacji, którą daje WSKSiM młodym ludziom. Jak co roku warsztaty muzyczne poprowadzi zespół Lumen, a pozostałe zajęcia prowadzone będą pod okiem wykładowców oraz wybitnych specjalistów wykorzystujących sprzęt radiowy i telewizyjny. [czytaj więcej]

TV Trwam News/RIRM

drukuj