W Zduńskiej Dąbrowie odbyły się warsztaty „Zrozumieć media”

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie w woj. łódzkim odbyły się dziś warsztaty edukacyjne z cyklu „Nowe Widnokręgi – zrozumieć media”.

Zajęcia z zakresu dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego poprowadzili wykładowcy WSKSiM oraz redaktorzy, montażyści i operatorzy z Radia Maryja i TV Trwam.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się m.in. ze sposobami kreowania wizerunku w mediach czy formami manipulacji przekazem za pomocą technik multimedialnych.

Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Stanisław Kosmowski podkreślił, że warsztaty to okazja do uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego.

Od dłuższego czasu myślałem o tym, aby czymś uatrakcyjnić proces edukacyjny w naszej szkole. Chciałem przede wszystkim zachęcić młodzież do tego, żeby mogła poznawać ciekawe zjawiska, jakimi są telewizja czy radio. Głównym celem dzisiejszych warsztatów było właśnie przekazanie takiej wiedzy, aby z radiem i telewizją mogli się spotkać na żywo – wskazał Stanisław Kosmowski.

Zajęcia w Zduńskiej Dąbrowie zostały przeprowadzone z inicjatywy dyrekcji Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. W warsztatach wzięli udział uczniowie m.in. z gimnazjów nr 1, 2 i 3 w Łowiczu oraz szkół z Soboty, Bedlna i Zdun.

RIRM

drukuj