Dzieci z PKRD u stóp Gietrzwałdzkiej Matki

Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych spotkały się w sobotę w Gietrzwałdzie w Bazylice Narodzenia NMP – w ramach organizowanego w Sanktuarium Dnia Dziecka u Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

Przed południem, po zawiązaniu wspólnoty, odbył się koncert w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza. Następnie sprawowana była Msza św., a po jej zakończeniu odbyła się wspólna modlitwa różańcowa.

Ks. Przemysław Soboń, wikariusz parafii Narodzenia NMP w Gietrzwałdzie, mówi że nie bez znaczenia jest to, że spotkanie odbywa się 1 czerwca w Dniu Dziecka. Wyjaśnia, ze Sanktuarium w Gietrzwałdzie jest szczególnie związane z dziećmi.

– 136 lat temu właśnie w Gietrzwałdzie Matka Boża nie objawiła się osobom dorosłym lecz dzieciom, dwóm dziewczynkom. To jest szczególne miejsce związane z dziećmi. Organizowanie ich spotkań jest bardzo pożądane ponieważ to jednoczy dzieci, ale także gromadzi wszystkie dzieci na wspólnej modlitwie co dzisiaj jest bardzo trudne. A specyfika PKRD, specyfika tego co rozpoczęła Madzia Buczek jest wielkim fenomenem w naszej ojczyźnie i można powiedzieć niedoścignionym wzorem. Żadna inicjatywa nie spotkała się z tak wielkim uznaniem i tak wielkim uczestnictwem dzieci, jak właśnie spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci – akcentuje ks. Przemysław Soboń.

Następne regionalne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych odbędzie się już jutro w Krzeszowie. Jak co roku, gościem specjalnym będzie założycielka kół – Madzia Buczek.

Spotkanie rozpocznie się Eucharystią w krzeszowskiej Bazylice o godz. 12.00. Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz. Następnie, o godz. 13.30 dzieci wezmą udział w agapie. Tuż po nim odbędzie się program artystyczny przygotowany przez  Zespoły Dziecięce z Regionu.

Krzeszowskie spotkania dzieci i młodzieży to okazja do wspólnej modlitwy i zabawy – akcentuje kustosz krzeszowskiego sanktuarium ks. Marian Kopko.

– W tym dniu organizujemy również Festyn parafialny; będzie 2000 losów, wszystkie losy wygrywają. Główna nagroda to wyjazd dla jednej osoby do Watykanu. Te spotkania są bardzo potrzebne. Dzieci, są blisko Maryi, blisko Jezusa, razem z Radiem Maryja i TV Trwam. To kiedyś będzie nasza przyszła młodzież; ludzie, którzy będą kochać Pana Jezusa, a przede wszystkim Ojczyznę – Polskę. Taki jest cel naszych spotkań u Łaskawej Matki w Krzeszowie, aby uczyć miłości do Ojczyzny, Boga i Kościoła – zaznaczył ks. Marian Kopko.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl