fot. o. Piotr Dettlaff CSsR

W Krakowie odbyło się spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

W kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie odbyło się spotkanie dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych. W kolejnym regionalnym zjeździe wspólnoty uczestniczyli proboszcz parafii ks. prof. Jan Machniak, założycielka PKRD Magdalena Buczek i opiekun PKRD o. Piotr Dettlaff CSsR. 

Członkowie PKRD spotkali się na wspólnej modlitwie różańcowej i Mszy św. Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci Magdalena Buczek zachęcała najmłodszych do dalszego odmawiania Różańca.

– Wszystkim tym, którzy już codziennie odmawiają Różaniec święty, życzę wytrwałości w modlitwie i tego, abyście właśnie byli nadal gorliwymi, radosnymi apostołami Pana Jezusa, Matki Bożej i modlitwy różańcowej – mówiła Magdalena Buczek.    

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci działają od 1997 r. Istnieją na wszystkich kontynentach. Wspólnota skupia w większości dzieci. Podejmują one zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca. Członkowie PKRD spotykają się systematycznie na wspólnej modlitwie, formacji i zabawie.

***

Regionalne Spotkanie PKRD w parafii pw. Wszystkich Świętych (kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła) w Krakowie [słuchaj]. 

RIRM

drukuj