fot. Tomasz Strąg

Dobiegł końca drugi dzień wizyty ministra A. Kwiatkowskiego na Białorusi

Spotkanie z polską społecznością w Lidze, wizyta w Muzeum Czesława Niemena czy odwiedziny polskich miejsc pamięci – to niektóre punkty drugiego dnia wizyty prezydenckiego ministra Adama Kwiatkowskiego na Białorusi.

Polityk przebywa za naszą wschodnią granicą od soboty. Niedzielę minister Kwiatkowski rozpoczął od odwiedzin miejsca urodzenia Czesława Niemena. W planach jego wizyty znalazło się też m.in. nawiedzenie Cmentarza Katolickiego w Lidze, gdzie złożył kwiaty na Kwaterze Lotników Polskich. Później minister uczestniczył we Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Po Eucharystii Adam Kwiatkowski spotkał się z miejscowymi organizacjami polskimi, o czym mówił w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

– To kolejne spotkania i kolejne rozmowy. Rozmowy o tym, jak podtrzymywać polskość, jak opowiadają tutaj działacze polscy, w jaki sposób starają się uczyć języka polskiego, polskiej historii tych młodszych, jakie napotykają tutaj przeszkody, w jaki sposób działa ta polska społeczność. Myślę, że to bardzo ważne, bo my staramy się wspierać Związek Polaków na Białorusi, a przecież wiemy, z jakimi problemami oni na co dzień się spotykają – podkreślił Adam Kwiatkowski.

Podczas wizyty na Białorusi prezydencki minister spotyka się też m.in. z władzami różnego szczebla, z którymi porusza kwestie dotyczące sytuacji Polaków w tym kraju. Wizyta Adama Kwiatkowskiego na Białorusi potrwa do poniedziałku.

RIRM

drukuj