fot. twitter.com

Minister A. Kwiatkowski odbył wizytę w Ziemi Świętej

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski odbył oficjalną wizytę w Ziemi Świętej. Wziął udział m.in. w obchodach 50-lecia Domu Pokoju na Górze Oliwnej, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, które opiekuje się arabskimi sierotami.

Wraz z szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatą Kempą uczestniczył także we Mszy św. Była ona sprawowana przez administratora apostolskiego łacińskiego patriarchatu Jerozolimy ks. abp. Pierbattista Pizzaballa.

W trakcie zakończonej wczoraj dwudniowej wizyty minister Adam Kwiatkowski odwiedził także sierociniec w Betlejem.

– Dom w Betlejem, potem dom, w którym na początku roku była para prezydencka. W trakcie tych uroczystości miałem zaszczyt odczytać list, jaki Pan prezydent i małżonka Pana prezydenta skierowali na tę uroczystość, jak również przekazać różne urodzinowe prezenty i dla domu na Górze Oliwnej, i tego w Betlejem. Posługa, którą wykonują tutaj siostry, cieszy się dużym zrozumieniem. Wszyscy ci, z którymi rozmawiałem, są pod wrażeniem tej posługi i tego, ile przynosi ona owoców – powiedział Adam Kwiatkowski.

Minister rozmawiał także z doradcą prezydenta Mahmuda Abbasa o sytuacji chrześcijan. Spotkał się także z naszymi rodakami, mieszkającymi w Palestynie. Omówił z nimi m.in. kwestie związane z finansowaniem ośrodków edukacyjnych czy infrastrukturalnych z polskich źródeł.

RIRM

drukuj