Iran: Już 445 zabitych i 7 tys. rannych w wyniku trzęsienia ziemi

Bilans ofiar śmiertelnych po trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Iran, wynosi już 445 zabitych i ponad 7 tys. rannych. Akcja ratunkowa nadal trwa. Pod gruzami wciąż znajdują się ludzie.

Trzęsienie ziemi miało miejsce w niedzielę na górzystym terenie przy granicy irańsko-irackiej. Ekipy ratunkowe mają trudności z dotarciem do terenów dotkniętych kataklizmem. Wiele dróg zostało zablokowanych, co utrudnia niesienie pomocy. Kilkadziesiąt osób wciąż uwiezionych jest pod gruzami. Służbom ratowniczym pomaga wojsko.

Epicentrum znajdowało się na głębokości 23 km, czyli dość płytko. Może to skutkować jeszcze większymi zniszczeniami.

W kilku irańskich i irackich miastach został odcięty prąd. Ponad 70 tys. ludzi potrzebuje schronienia. Z pomocą ruszyły inne państwa. Turcja wysłała już 50 ciężarówek z kocami, namiotami i lekami. Do Iranu wyleciał również samolot z Rzymu, który przetransportuje ponad 12 ton sprzętu, namiotów i przenośnych kuchni w ramach pomocy dla ofiar katastrofy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl