fot. PAP/EPA

Albania: trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3 nawiedziło w sobotę rano południowy wschód Albanii. Pięć osób zostało rannych; uszkodzonych jest kilka domów – poinformowało ministerstwo obrony i lokalne media. W sumie w ciągu dwóch godzin doszło do sześciu wstrząsów.

Pięć osób ucierpiało wskutek zawalenia się domu. Władze poinformowały, że monitorują sytuację po pierwszym wstrząsie o magnitudzie 5,3 i dalszych wstrząsach wtórnych.

„W żadnym okręgu kraju nie zanotowano nadzwyczajnej sytuacji” – ogłosiło albańskie ministerstwo obrony.

Epicentrum pierwszego wstrząsu miało miejsce na głębokości 14 km i około 15 km na południowy wschód od miasta Korcza. Kolejny – siedem minut później na głębokości 18 km na terytorium sąsiadującym z Grecją i Macedonią Północną.

Wstrząsy wtórne wystąpiły też w pobliżu Korczy i na południu kraju w okręgu Gjirokastra, na granicy z Grecją.

Albania znajduje się w strefie podatnej na trzęsienia ziemi, którą co kilka dni nawiedzają wstrząsy, choć większość z nich nie jest odczuwalna.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl