fot. PAP/EPA

Prezydent Iranu: Restrykcje mogą zostać przywrócone

Iran przywróci restrykcje mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania koronawirusa, jeżeli nie będą przestrzegane wytyczne sanitarne – poinformował w sobotę w telewizyjnym przemówieniu prezydent Hasan Rowhani.

W Iranie, gdzie w połowie kwietnia złagodzono ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią Covid-19, w ostatnich tygodniach gwałtownie rośnie liczba zakażeń – poinformowała agencja Reutera.

Hasan Rowhani powiedział, że miesiąc temu wytycznych sanitarnych przestrzegało 80 proc. Irańczyków, a teraz odsetek ten spadł do 18-20 proc. Dodał, że wirusa rozprzestrzeniają podróżni, którzy odwiedzają prowincje o mniejszym ryzyku zakażenia. Wyraził też zaniepokojenie masowymi modlitwami w niedawno otwartym szyickim sanktuarium Imama Rezy w Meszhedzie.

„Jeśli nie będzie współpracy, będziemy musieli ponownie nałożyć ograniczenia” – stwierdził prezydent.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę o potwierdzeniu 2 410 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ich łączna liczba wyniosła 184 955. W ciągu ostatniej doby liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła o 71, do 8 730.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl