fot. PAP/Leszek Szymański

[TYLKO U NAS] Prof. P. Czarnek: Jedyny wiarygodny kandydat, który nie kluczy i nie zmienia zdania to A. Duda. Cała reszta to wilk w owczej skórze

Jedyny wiarygodny kandydat, który nie kluczy, nie zmienia zdania, to Andrzej Duda. Cała reszta, zwłaszcza Rafał Trzaskowski, to taki wilk w owczej skórze, tylko że i wilk za duży i skóra dość marna – powiedział w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja poseł Prawa i Sprawiedliwości prof. Przemysław Czarnek.

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski pytany o sprawy związane z ideologią LGBT, mówi, że teraz ważniejsza jest służba zdrowia czy bezrobocie, które może rosnąć.

– To oczywiste, że potrzebna jest dyskusja o służbie zdrowia i my ją prowadzimy. Mamy kilkadziesiąt mld zł więcej w NFZ na przestrzeni ostatnich 5 lat, mamy wielkie inwestycje medyczne. (…) Mamy tarczę antykryzysową i finansową, z której poszło kilkadziesiąt mld zł na ratowanie miejsc pracy. To wszystko się dzieje. Cały czas o tym rozmawiamy, ale jednocześnie wybieramy prezydenta na 5 lat i chcemy wiedzieć, co ma kto do zaoferowania w sprawach fundamentalnych dla Polaków – podkreślił prof. Przemysław Czarnek.

Jeśli wprowadzimy kryzys społeczny na miarę Francji, Niemiec czy Szwecji, wprowadzimy Polskę do strefy euro i zrobimy drożyznę, będziemy – za nową Komisji Europejskiej – podnosić znów wiek emerytalny do 67 roku życia, to na nic się zdadzą wszystkie inne rzeczy – kontynuował.

– To jest ten moment sprawdzam. W tym momencie widzimy, że jedyny wiarygodny kandydat, który nie kluczy, nie zmienia zdania, to Andrzej Duda. Cała reszta, zwłaszcza Rafał Trzaskowski, to taki wilk w owczej skórze, tylko że i wilk za duży i skóra dość marna – powiedział poseł PiS.

Od kilku dni pojawia się pytanie, kto może liczyć na poparcie Konfederacji w drugiej turze wyborów prezydenckich. Pojawiły się wypowiedzi, że nie będzie to Andrzej Duda.

– W Konfederacji jest mnóstwo ludzi prawych, również wśród jej wyborców. Jestem przekonany, że jeśli miałoby dojść do drugiej tury, to zasadnicza część tych osób będzie myślała o Polsce, nie o konkretnym kandydacie. A jak pomyślą o Polsce, to muszą brać pod uwagę Polskę Andrzeja Dudy i Polskę Rafała Trzaskowskiego. Która Polska z punktu widzenia ideałów Konfederacji jest im bliższa? Polska Andrzeja Dudy, nie Polska Trzaskowskiego LGBT. Jeśli te ideały są bliskie komukolwiek z Konfederacji, to ci panowie – jak były poseł Wilk – to są ludzie, którzy w ogóle nie pasują do ideałów Konfederacji – zaznaczył gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z prof. Przemysławem Czarnkiem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj