Adam Kwiatkowski rozpoczął wizytę w Winnickim Okręgu Konsularnym

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski rozpoczął dziś wizytę w Winnickim Okręgu Konsularnym. Jego pobyt na Ukrainie wpisuje się w akcję pomocy naszym rodakom na Wschodzie.

Delegacja z Polski odwiedzi między innymi Maćkowice, Latyczów i Chmielniki. Dziś minister Adam Kwiatkowski złożył kwiaty pod tablicą poświęcaną prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w Żytomierzu.

W planie są przede wszystkim spotkania z polskimi rodzinami, weteranami i młodzieżą. Minister Adam Kwiatkowski podkreślił, że każdy pobyt na Ukrainie jest lekcją Polskości.

– Jeździmy do naszych rodaków mieszkających na Wschodzie po to, żeby ich odwiedzić, pokazać, że o nich pamiętamy, jesteśmy im wdzięczni za to, że trwają w polskości, za to, że czują się Polakami i podtrzymują polskie tradycje, język wiarę i wszystkie te wartości, dzięki którym przez pokolenia trwają na Wschodzie – zaznaczył Adam Kwiatkowski.

Swoją wizytę w Winnickim Obwodzie Konsularnym minister Adam Kwiatkowski zakończy w poniedziałek. Akcja pomocy naszym rodakom na Wschodzie jest realizowana pod patronatem polskiej pary prezydenckiej.

RIRM

drukuj