Ostatni dzień wizyty ministra Kwiatkowskiego w Wielkiej Brytanii

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski kończy wizytę w Wielkiej Brytanii. Dziś odwiedzi Birmingham, gdzie weźmie udział w uroczystej Mszy św. w polskiej parafii, która obchodzi 70. rocznicę powstania.

Adam Kwiatkowski spotka się także z polską społecznością w budynku Polskiego Centrum Katolickiego, któremu przekaże flagę od prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydencki minister podkreśla, że kontakt z Polakami mieszkającymi poza Polską jest dla prezydenta niezwykle ważny.

Myślę, że to jest kolejny dowód na to, jak ważne dla prezydenta Andrzeja Dudy są relacje z Polakami mieszkającymi poza Polską i jak ważne jest budowanie tej wspólnoty. My o nich pamiętamy i jesteśmy im wdzięczni za to, że podtrzymują polskość, że są dumni z bycia Polakami i tę polskość kultywują. Ale jednocześnie jest to też sygnał, że Polacy mogą liczyć na swojego prezydenta i władze Polski. Jest to też dowód na to, że jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie. Jednocześnie jest to też moment, w którym możemy ze sobą spokojnie porozmawiać i zastanowić się nad tym, co możemy zrobić dla naszych rodaków mieszkających na Wyspach, a oni z kolei dla nas – powiedział Adam Kwiatkowski.

W czasie trwającej od piątku wizyty szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy spotkał się m.in. z weteranami II wojny światowej, a także odwiedził sobotnią szkołę w Londynie.

Adam Kwiatkowski był również obecny podczas IV edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej im. rtm. Witolda Pileckiego w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Heleny Modrzejewskiej w Londynie. Wręczył tam uczestnikom prezenty od pary prezydenckiej.

RIRM

drukuj