Polskie Święto Rodziny w Anglii

Już po raz czwarty Polacy w Anglii obchodzili Święto Rodziny. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w mieście Laxton Hall nasi rodacy spotkali się na wspólnej Eucharystii. Po modlitwie przyszedł czas na radosne świętowanie z całymi rodzinami.

– Święto Ducha Świętego to święto rodzinne, to święto Kościoła, to święto Wspólnoty. W tym naszym życiu tutaj – polskim w Wielkiej Brytanii mamy bardzo wiele młodych małżeństw, dzieci. I chcemy raz w roku się spotkać, aby poczuć się razem wielką rodziną – Rodziną Dzieci Bożych, ale i akcent położyć na budowanie więzi rodzinnych, małżeńskich –  mówił ks. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii.

Radosne dziękczynienie, śpiew, taniec i uwielbienie Pana Boga za ten ogromny dar – jakim jest rodzina. Wspólna zabawa podczas rodzinnego pikniku, a także udział w konferencji państwa Grzybowskich pt. „Jak budować jedność w małżeństwie” specjalnie przygotowanej na ten dzień – to doskonały pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl