fot. twitter.com

S. Ławrow: Londyn wykorzystuje sprawę Skripala, by uniknąć izolacji z związku z Brexitem

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ocenił w piątek po spotkaniu w Berlinie z szefem MSZ Niemiec Heiko Maasem, że Londyn wykorzystuje sprawę ataku na Siergieja Skripala, by zyskać poparcie sojuszników i uniknąć izolacji w związku z Brexitem.

„Bez sensu jest na ten temat dyskutować, przekazaliśmy naszym niemieckim partnerom, że nie ma żadnych dowodów” – powiedział dziennikarzom Ławrow.

Dodał też, że dowody przedstawione partnerom przez Londyn nie są jego zdaniem przekonujące.

W odpowiedzi na słowa rosyjskiego ministra Maas oświadczył: „Oczywiście, otrzymywaliśmy informacje od Wielkiej Brytanii i nie mamy powodów, by podważać te informacje”. Zaapelował też, by „wszyscy podjęli działania, aby wyjaśnić” próbę otrucia byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala w brytyjskim Salisbury.

Ławrow poinformował też na konferencji prasowej po spotkaniu z Maasem, że prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas spotkania 18 sierpnia w Niemczech rozmawiali na temat ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa, prowadzącego głodówkę w rosyjskiej kolonii karnej.

PAP/RIRM

drukuj