fot. PAP/EPA

Wlk. Brytania: najwyższy dobowy bilans zgonów na Covid-19 – 980; łącznie 8958

Kolejne 980 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 8958 – poinformował w piątek po południu brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Bilans obejmuje nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17.00 w środę a godz. 17.00 we czwartek. To największa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. Dotychczas najwyższym bilansem był ten podany we środę – 938 zmarłych.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to najwięcej osób zmarło w Anglii – 8114, następnie w Szkocji – 447, Walii – 315 oraz w Irlandii Północnej – 82.

Jednocześnie Matt Hancock poinformował, że od początku epidemii potwierdzono 70272 przypadki koronawirusa, co oznacza wzrost o 5195 zakażeń w stosunku do stanu z czwartku, czyli nieco wyższy niż wynosiła średnia od początku miesiąca. Bilans nowych zakażeń obejmuje okres od godz. 9.00 w czwartek do godz. 9.00 w piątek.

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów – więcej ich zanotowano we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Francji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl