fot. pixabay.com

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa

Z pandemią SARS-CoV-2 mierzy się cały świat. Rządy poszczególnych krajów podejmują kolejne kroki, by zaZ pandemią SARS-CoV-2 mierzy się cały świat. Rządy poszczególnych krajów podejmują kolejne kroki, by zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. trzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W Portugalii rząd zaostrzył przepisy o weekendowym lockdownie. W kraju liczba powiatów o najsurowszych restrykcjach zwiększyła się ze 121 do 191. Obostrzenia dotyczą już ponad 80 proc. obywateli. We Francji całkowity lockdown został wprowadzony 30 października. Wczoraj rząd podjął decyzję, by czas jego obowiązywania przedłużyć o co najmniej 15 dni.

– Nasza strategia izolacji, oparta na równowadze innej niż w marcu tego roku, wydaje się przynosić pierwsze oczekiwane rezultaty. Musimy być bardzo ostrożni. Złagodzenie lockdownu byłoby teraz nieodpowiedzialne – mówił premier Francji.

O kolejny tydzień został przedłużony lockdown w Irlandii Północnej. Zgodnie z nowymi ustaleniami, lokale gastronomiczne w kraju, które nie mają licencji na sprzedaż alkoholu oraz punkty usługowe wymagające bliskiego kontaktu, czyli np. salony fryzjerskie czy punkty kosmetyczne, mogą wznowić działalność 20 listopada. Puby, restauracje i hotele będą mogły przyjmować gości od piątku 27 listopada.

W Hiszpanii wyraźny wzrost zakażeń występuje już w 15 z 17 hiszpańskich wspólnot autonomicznych. Podczas ostatnich 24 godzin w kraju zmarło 356 pacjentów zakażonych koronawirusem. W kraju to najwyższy bilans ofiar śmiertelnych drugiej fali epidemii. Rząd obniżył cenę maseczek.

– Nigdy nie zrezygnujemy z żadnych środków, które mogą pomóc w kontrolowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale musimy się zaangażować – podkreślił Fernando Simon, główny epidemiolog Hiszpanii.

Rekordową od początku epidemii liczbę nowych zakażeń koronawirusem wykryto w Wielkiej Brytanii. Liczba ofiar śmiertelnych jest wyższa tylko w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

– Średnia liczba nowych przypadków każdego dnia wynosi obecnie 22 524 – wskazał Alok Sharma, były brytyjski minister rozwoju międzynarodowego.

We Włoszech odnotowano prawie 38 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło kolejnych 636 osób. W tym kraju tak wielu zgonów jednego dnia nie było od 6 kwietnia.

TV Trwam News

drukuj