Filipiny: Coraz więcej ofiar pożaru w fabryce obuwia 

Do 58 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru w fabryce obuwia w Manili, a 13 osób nadal uznaje się za zaginione poinformowały w czwartek miejscowe władze, na które powołuje się agencja dpa. Poprzedni bilans mówił o 31 zabitych i 65 zaginionych.

Według wstępnych ustaleń ogień pojawił się w środę, gdy iskry z maszyny spawalniczej trafiły w pojemnik z substancją chemiczną. Pożar szybko się rozprzestrzenił, bo w budynku znajdowało się dużo palnej gumy.

Na razie napływają różne doniesienia o liczbie zabitych. Agencja AP pisze o 45 ofiarach śmiertelnych i 26 zaginionych, hiszpańska EFE – o 55 zabitych i 13 zaginionych.

W dwukondygnacyjnym budynku fabryki Kentex Manufacturing Inc., w przemysłowej dzielnicy Valenzuela na północnych przedmieściach Manili, produkowano kapcie i japonki. Według właściciela firmy Veato Ang pracowało w niej ok. 200-300 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl