Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

W Polsce obchodzimy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przyświeca mu hasło: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”.

We wszystkich parafiach wierni będą modlić się w intencji misji i misjonarzy. Chorzy mogą też ofiarować  w tych intencjach swoje cierpienie.

W komunikacie na ten dzień ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji, podkreśla, że tam, gdzie dotrą misjonarze, nadzieja umacnia się i odradza. Misjonarze są „dobrzy, jak chleb”, „dzieląc się tym, co posiadają” – pisze ks. Biskup.

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami co roku obchodzony jest w II Niedzielę Wielkiego Postu.

Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl