[TYLKO U NAS] P. Sałek w Bonn: Polska jest bardzo dobrym przykładem tego, że można cały czas rozwijać kraj

Trwa szczyt klimatyczny w niemieckim Bonn. Polska jest jego bardzo ważnym uczestnikiem, ponieważ nasz kraj w przyszły roku będzie gospodarzem kolejnego szczytu. Wiceminister środowiska Paweł Sałek dzielił się dziś polskimi doświadczeniami związanymi z transformacją gospodarki.

– To spotkanie, gdzie była prezydencja marokańska, prezydencja Fidżi, dawna prezydencja francuska, organizacja światowa pracodawców i oczywiście Polska – w sposób bardzo wyraźny i bardzo dobry pokazuje, jak toczy się dyskusja na poziomie globalnym o tzw. transformacji ustrojowej (…). Dzisiaj jasno to wybrzmiało, że konferencja, która za rok będzie odbywać się w Polsce będzie mogła pokazać nasze polskie doświadczenia tej transformacji ustrojowej, która trwała – wskazał Paweł Sałek w rozmowie z TV Trwam.

Polityk zwrócił uwagę, iż nasza ojczyzna jest wzorcem w dążeniu do rozwoju w skali całego kraju oraz obywateli.

– Dzisiaj Polska jest bardzo dobrym przykładem tego, że można cały czas rozwijać kraj, PKB cały czas może rosnąć, społeczeństwo może być zasobniejszym i jednocześnie zmieniać swoją gospodarkę w kierunku innowacyjnym, nowoczesnym, także związanym z ochroną przyrody, która w Polsce jest bardzo dobrze rozwinięta – akcentował wiceminister środowiska.

TV Trwam News/RIRM

 

 

 

drukuj