Beata Szydło spotkała się z brytyjską Polonią

Polska będzie chronić Polaków żyjących za granicą i zabiegać o ich właściwe traktowanie – powiedziała premier Beata Szydło podczas spotkania z Polakami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. Możecie liczyć na wsparcie rządu – zadeklarowała.

Do Londynu premier Beata Szydło przybyła bezpośrednio z Paryża, gdzie rozmawiała z prezydentem Francji. Szefowa rządu spotkała się z Polonią w ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie.

Premier wyraziła ogromną radość z odwiedzin u brytyjskiej Polonii. Przyznała, że rodacy pokładają wielkie nadzieje na poprawę sytuacji w ojczyźnie, a rząd uczyni wszystko, by nie zmarnować tej szansy.

W tej chwili Polska ma rząd, który stawia na swoich sztandarach hasła wolnościowe, solidarnościowe i patriotyczne. Dla nas jest ważne, żebyśmy mogli o sobie mówić, że jesteśmy dumnym polskim narodem, który ma państwo, z którym liczą się wszyscy w Europie i na świecie – powiedziała Beata Szydło.

Premier dodała również, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jest zdeterminowany, żeby przeprowadzić zmiany, które były deklarowane podczas kampanii wyborczej. Szefowa polskiego rządu zwróciła także uwagę, że  Polacy w Wielkiej Brytanii zaświadczają o tym, iż wiara w to, co się czyni oraz głęboki patriotyzm są fundamentami budowy tożsamości narodowej. W Polsce, naszej ojczyźnie, jest miejsce dla każdego Polaka – podkreśliła Beata Szydło.

– Możecie liczyć na wsparcie i zrozumienie waszych problemów ze strony reprezentowanego przeze mnie rządu. Polska będzie chronić Polaków mieszkających za granicą i zabiegać o ich właściwe traktowanie. Mówię to także w kontekście obecnej debaty przed referendum o pozostanie Zjednoczonego Królestwa w Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że kierowany przeze mnie rząd sprawi, że będziecie postrzegać Polskę jako dynamiczny kraj, stwarzający perspektywy i szanse na rozwój i spełnienie indywidualnych aspiracji – wskazała premier Beata Szydło.

Premier Szydło zaapelowała do Polonii o wsparcie oraz promocję tegorocznego szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl