Szydło z Merkel będą rozmawiać m.in. o reformie UE, Brexicie i bezpieczeństwie

Reforma Unii Europejskiej, Brexit, kwestie bezpieczeństwa i współpraca bilateralna – to według premier Beaty Szydło będą główne tematy jej rozmów z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Wizyta Merkel planowana jest na początku lutego w Warszawie.

„W tej chwili rzeczywiście jest przygotowywana wizyta kanclerz Niemiec w Polsce, (odbędzie się) na początku lutego” – powiedziała szefowa rządu w sobotę w RMF FM.

Szydło powiedziała, że główne tematy jej planowanych rozmów z Merkel, to: reforma Unii Europejskiej, wpływ Brexitu na funkcjonowanie UE, bezpieczeństwo oraz kwestie bilateralne, które dotyczą polsko-niemieckiej współpracy.

„Sądzę, że będziemy też rozmawiać o ważnych dla Polski sprawach, czyli o sytuacji Polaków mieszkających w Niemczech, upominamy się o (Polonię) zawsze i wszędzie” – zadeklarowała szefowa rządu.

Zdaniem premier, wizyta Merkel w Warszawie będzie ważna, szczególnie w okresie, kiedy Unia Europejska zmienia się i kiedy Unii potrzebne są reformy.

„Polska i Niemcy są tymi dwoma państwami, które będą nadawały ton dyskusji o zmianach w UE. My chcemy reform, mam nadzieję, że pani kanclerz Merkel przekona się, że te reformy są Unii potrzebne” – podkreśliła.

Szef MSZ Witold Waszczykowski informował, że wizyta kanclerz Niemiec w Warszawie planowana jest „w okolicach” 7 lutego. Według niego w agendzie wizyty pojawi się wiele kwestii bilateralnych, ale i europejskich, jak Brexit czy kryzys migracyjny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl