fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. A. Kwiatkowski o orędziu prezydenta: A. Duda mówił o pięciu filarach i o tym, dlaczego one są ważne i jak były ważne w czasie pierwszej kadencji

Prezydent mówił o tych pięciu filarach i o tym, dlaczego one są ważne i jak były ważne w czasie pierwszej kadencji. Prezydent przypomniał o tym, iż podpisał Kartę Rodziny i to na rodzinie powinniśmy się wszyscy opierać, ale ta rodzina powinna mieć zapewnione bezpieczeństwo w różnym znaczeniu tego słowa – powiedział Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w czwartkowym programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Prezydent Andrzej Duda wskazał w swoim orędziu na pięć głównych filarów, które postrzega jako kluczowe. Prezydent jako filary wymienił: rodzinę, bezpieczeństwo, pracę, inwestycje i godność.

– Prezydent mówił o tych pięciu filarach i o tym, dlaczego one są ważne i jak były ważne w czasie pierwszej kadencji. Prezydent przypomniał o tym, iż podpisał Kartę Rodziny i to na rodzinie powinniśmy się wszyscy opierać, ale ta rodzina powinna mieć zapewnione bezpieczeństwo w różnym znaczeniu tego słowa. W pierwszym momencie pewnie każdy z nas myśląc o bezpieczeństwie, myśli o bezpieczeństwie militarnym i należy wskazać, że Polska jest z pewnością bezpieczniejsza niż była 5 lat temu. Dochodzą do nas kolejne sygnały o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich i Paktu Północnoatlantyckiego – powiedział Adam Kwiatkowski.

Kluczowymi aspektami bezpieczeństwa są bezpieczeństwo energetyczne i żywnościowe.

– Myślę, że warto zwrócić uwagę na to, że wtedy, kiedy Polska została zaatakowana przez koronawirusa, mieliśmy to bezpieczeństwo żywieniowe właśnie dzięki pracy rolników, polskiemu przemysłowi rolno-spożywczemu. Pan prezydent mówił o tym, że z tego bezpieczeństwa przechodzimy do kwestii pracy, bo do Polski zaczynają wracać nasi rodacy, którzy przed laty opuścili ojczyznę, bo nie mieli tu wówczas warunków do godnego życia. Dzisiaj ważne jest to, żeby z jednej strony to bezrobocie nie wróciło, a z drugiej, aby ci Polacy do Polski wracali – zaznaczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Minister Adam Kwiatkowski odniósł się również do zbojkotowania Zgromadzenia Narodowego przez polityków totalnej opozycji.

– To jest święto wszystkich Polaków, a to był brak szacunku dla głowy państwa, ale także dla wyborców. Polakom się należy szacunek dla ich werdyktu wyborczego. Nie może być tak, że jeśli przegrywam, to się obrażam. Szkoda, że politycy Platformy Obywatelskiej nie wznieśli się ponad, szkoda, że ich nie było w parlamencie. To pokazuje ich oblicze. Z pewnością jest to rzecz, która nie powinna mieć miejsca – podsumował gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl