fot. Tomasz Strąg

Minister A. Kwiatkowski przebywa z wizytą w Turcji

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski przebywa z wizytą w Turcji. Jego pobyt związany jest ze 175. rocznicą założenia Adampolu – polskiej miejscowość w Turcji na obrzeżach Stambułu, po azjatyckiej stronie Bosforu.

W planach na dziś minister przewidział m.in. uczestnictwo we Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. Rubena Tierrablanca Gonzaleza, biskupa Stambułu, a także spotkanie z mieszkańcami Adampola i Polakami ze Stambułu.

Ta wizyta to okazja do spotkania się z rodakami i osobami polskiego pochodzenia – mówił o wizycie minister Adam Kwiatkowski.

– Będziemy w polskim kościele, będziemy mieli spotkanie z naszymi rodakami i będę miał zaszczyt odczytać list pana prezydenta na 175-lecie tej polskiej miejscowości. Odwiedzimy też polskie muzeum i będziemy brali udział w specjalnym koncercie zorganizowanym w Stambule, poświęconym tej rocznicy i temu – można powiedzieć – magicznemu miejscu, tak daleko od Polski – powiedział minister.

Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w Turcji potrwa do soboty. Następnie polityk uda się do Mołdawii. Głównym celem pobytu w tym kraju będzie spotkanie z mieszkającymi tam Polakami i niesienie pomocy potrzebującym.

Ponadto minister Adam Kwiatkowski w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczy odznaczenia dla kilku polskich nauczycieli i księży.

RIRM

drukuj