fot. PAP/Jacek Turczyk

Min. A. Kwiatkowski: Dialog pomiędzy Polakami żyjącymi w USA a amerykańską władzą trwa i ma się dobrze

Dialog pomiędzy Polakami żyjącymi w USA a amerykańską władzą trwa i ma się dobrze; Polacy i Polonia w USA czekali na słowa, które wygłosił w środę prezydent USA Donald Trump – mówił w czwartek dziennikarzom w Houston minister w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski.

Minister odniósł się w ten sposób do słów prezydenta Trumpa, który w środę podczas uroczystego przyjęcia w Białym Domu zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy mówił, iż nigdy nie zapomnimy tego wszystkiego, co Polska zrobiła, by odzyskać wolność. Jak dodał, historia polskiego narodu zawsze będzie inspirować patriotów na całym świecie. Odniósł się również do Polonii mieszkającej w USA, wskazując, że stworzyli oni „kwitnącą społeczność”.

„Amerykanie polskiego pochodzenia wzmacniają nasz naród, pomagają utrzymać dziedzictwo, zachować wolność i bronią wielkiej amerykańskiej flagi. Dziękuję za to” – mówił Trump.

„To były bardzo ważne słowa prezydenta Trumpa, bo to są takie słowa, na które my, Polacy, czekaliśmy i czekała amerykańska Polonia” – ocenił Kwiatkowski, który w czwartek towarzyszył parze prezydenckiej podczas spotkania z Polonią w Houston w Teksasie.

„To słowa, w których prezydent Trump mówił o tych, którzy walczyli o niepodległość Polski, walczyli na frontach w Polsce oraz poza jej granicami” – dodał. Zdaniem Kwiatkowskiego, „za te słowa powinniśmy być wdzięczni”.

„One mówią o naszej trudnej historii, i że pomimo tej trudnej historii jesteśmy dzisiaj sojusznikiem USA, jesteśmy ich partnerem, jesteśmy tutaj na ziemi amerykańskiej witani w taki sposób, w jaki, myślę, każdy z nas uważa, że zasługujemy” – mówił minister.

Dopytywany, czy takie słowa świadczą o tym, że więzy pomiędzy amerykańską Polonią, a tutejszą władzą się zmieniły, Kwiatkowski zwrócił uwagę, że znaczna część amerykańskiej Polonii głosowała na Trumpa. „Myślę, że dialog pomiędzy Polakami żyjącymi w USA a władzą amerykańską trwa i ma się dobrze”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl