fot. flickr.com

Szefowa amerykańskiego resortu finansów: Jesteśmy przygotowani, by od zaraz uruchomić sankcje wobec Rosji

Departament Skarbu USA jest przygotowany do tego, by bezzwłocznie nałożyć poważne sankcje na Rosję, jeśli ta zaatakuje Ukrainę – oświadczyła w czwartek szefowa resortu finansów Janet Yellen.

Janet Yellen, która w piątek ma wziąć udział w sesji online Światowego Forum Ekonomicznego Davos Agenda, zapewniła, że wszystkie instrumenty nacisku na Rosję mogą być wykorzystane bez zwłoki. Powiedziała też, że kierowany przez nią resort ściśle współpracuje z europejskimi sojusznikami, by lepiej rozpoznać newralgiczne obszary.

„Prezydent Joe Biden zapowiedział, że nałożymy poważne restrykcje na Rosję, jeśli ta dokona inwazji na Ukrainę” – przypomniała Janet Yellen w rozmowie ze stacją CNBC.

Wyraziła przy tym nadzieję, że Rosja będzie szukała dyplomatycznych rozwiązań. Niegdysiejsza szefowa Rezerwy Federalne nie skomentowała kontrowersyjnych słów Joe Bidena, że w razie niewielkiej napaści Rosji na Ukrainę, reakcja Zachodu też będzie nieznaczna.

Amerykańska polityk zapewniła, że Waszyngton pracuje z europejskimi sojusznikami, którzy mają silniejsze więzi gospodarcze z Rosją również po to, aby zrozumieć ich obawy dotyczące możliwych sankcji gospodarczych oraz finansowych na ich gospodarki i wziąć je pod uwagę przy projektowaniu odpowiedzi na niepożądane działania Kremla.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl