fot. PAP/Jacek Turczyk

Minister A. Kwiatkowski z wizytą na Ukrainie

14 grudnia wizytę na Ukrainie rozpoczyna Adam Kwiatkowski. Prezydencki minister udaje się do lwowskiego okręgu konsularnego w ramach Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Pierwszy dzień wizyty na Ukrainie rozpocznie się od złożenia kwiatów pod pomnikiem legionistów w Bohorodczanach, a zakończy spotkaniem z Polakami w szkole sobotnio-niedzielnej przy TKP im. A. Mickiewicza w Kołomyi.

W sobotę minister Kwiatkowski m.in. złoży kwiaty pod pomnikiem legionistów w Iwano-Frankiwsku (dawnym Stanisławowie) oraz pod pomnikiem bitwy pod Obertynem, a następnie spotka sie z Polakami w kościele parafialnym p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Obertynie. Zaplanowane są tam m.in. występy dzieci i młodzieży. Sekretarz Stanu odwiedzi również uczniów sobotnio-niedzielnej szkoły w Tłumaczu. Drugi dzień wizyty na Ukrainie prezydencki minister zakończy spotkaniem opłatkowym z przedstawicielami środowiska polskiego Ziemi Stanisławowskiej.

W niedzielę, ostatnim dniu wizyty, minister Adam Kwiatkowski złoży kwiaty na miejscu kaźni polskiej inteligencji Stanisławowa w Czarnym Lesie oraz spotka się z Polakami mieszkającymi w Kałuszu.

Oprócz oficjalnych spotkań z Rodakami Minister Kwiatkowski odwiedzi polskie rodziny w ich domach przekazując w imieniu Pary Prezydenckiej życzenia świąteczne oraz upominki .

RIRM

drukuj