ks. Paweł Błaszczyk

Regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Tomaszowie Mazowieckim

W Tomaszowie Mazowieckim odbyło się regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Najmłodsi czciciele Matki Bożej modlili się w niedzielę w parafii pod wezwaniem świętej Jadwigi Królowej.

Miesiąc maj jest w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nie zapominają o tym najmłodsi czciciele Matki Bożej należący do Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Wśród wielu intencji, które leżą im na sercu, jest modlitwa o pokój.

– Matka Boża prosi każdą i każdego z nas, byśmy odmawiali różaniec właśnie w intencji pokoju na świecie, zakończenie wojny. Wiemy, że dziś na świecie brakuje pokoju, iż tak blisko nas toczy się wojna – mówiła założyciel PKRD, Magdalena Buczek.

Członkowie dziecięcej wspólnoty spotkali się w niedzielę na regionalnym spotkaniu PKRD w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim.

– Serdecznie witamy wszystkich, którzy przybyli na naszą dzisiejszą Eucharystię – powiedział ks. Jan Cholewa, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej.

– Cały miesiąc maj jest miesiącem Matki Bożej. Nie zapomnijmy o tym, by Matce Bożej o wszystkim opowiadać i dziękować za rodziców i dziadków, nauczycieli, za naszą parafię, a szczególnie żebyśmy zasłużyli, że jesteśmy dziećmi Matki Bożej – zaakcentował ks. bp Antoni Długosz.

Wspólnie z młodymi przyjaciółmi Matki Bożej modlił się opiekun wspólnoty, o. Piotr Dettlaff CSsR.

– Matka Najświętsza podarowała nam Największy Skarb – Pana Jezusa, który zamieszkał w naszych sercach. To dlatego chcemy dziękować Maryi za Jezusa, który jest naszym Królem – mówił o. Piotr Dettlaff CSsR.

W trackie spotkania nie mogło zabraknąć koncertu w wykonaniu ks. bp Antoniego Długosza, który wraz z dziećmi chwalił Pana Boga i Matkę Bożą radosnym śpiewem.

Kolejne spotkanie PKRD odbędzie się 4 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Już 19 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się 23. Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl