Spotkanie PKRD w Stargardzie Szczecińskim

W Stargardzie Szczecińskim w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata odbędzie się Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Transmisja w Radiu Maryja od godz. 12.15.

Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową. Po niej sprawowana będzie Eucharystia. Mszy św. przewodniczył będzie ks. kanonik Henryk Marczak, proboszcz parafii NMP Królowej Świata. Homilię wygłosi o. Piotr Dettlaff, opiekun PKRD.

Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Madzią Buczek, założycielką PKRD. Madzia powiedziała, że dzieci będą się modlić o to, aby jak najowocniej przeżyć miesiąc październik na nowo odkrywając moc modlitwy różańcowej.

– To spotkanie szczególne, ponieważ odbywa się w październiku, miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej. Chcemy prosić, aby Matka Najświętsza wypraszała nam potrzebne łaski, by ten miesiąc każdy z nas przeżył jak najowocniej; jak najgłębiej na nowo odkrywając moc modlitwy różańcowej. Jako członkowie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci chcemy w tym miesiącu szczególnie apostołować, szerzyć modlitwę różańcową, zachęcać naszych najbliższych, także koleżanki i kolegów, wszystkich napotkanych ludzi do udziału w nabożeństwach różańcowych. Abyśmy wspólnie mogli czcić Matkę Najświętszą, Królową Różańca Świętego – powiedziała Madzia Buczek.

Kolejne Regionalne Spotkanie PKRD odbędzie się 20 października w parafii Matki Bożej Bolesnej w Łodzi.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl