Dzieci z PKRD spotkały się w Toruniu

Dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych spotkały się dziś w Toruniu w parafii Matki Bożej Zwycięskiej. Na spotkaniu obecna była Magdalena Buczek, założycielka kółek. Mszy św. przewodniczył ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy.

Spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci przynoszą zawsze wiele radość. Tak było i dziś w Toruniu. Magdalena Buczek zachęcała dzieci z do wytrwałej modlitwy różańcowej.

– Pragniemy nieustanie odpowiadać na wezwanie Matki Najświętszej. Już za kilka dni (20 lutego) będziemy przeżywać wspomnienie błogosławionych pastuszków z Fatimy, którzy są patronami PKRD. Przez ich wstawiennictwo chcemy prosić, abyśmy mogli wypełnić tę prośbę, jaką Maryja skierowała w Fatimie. Bo ona wciąż jest aktualna – powiedziała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowy Kółek Różańcowych Dzieci.

Dzieci bardzo chętnie poświęcają swój czas na modlitwę i zachęcają do tego swoich rówieśników.

– To daje  poczucie, że Bóg nas słucha i możemy prosić o to, co chcemy i np. możemy prosić o pokój na świecie – powiedziała Wiktoria, która uczestniczyła w spotkaniu PKRD w Toruniu.

– Można zanieść do Matki Bożej wszystkie swoje prośby i błagania – stwierdziła Marta, która uczestniczyła w spotkaniu PKRD w Toruniu.

Ks. bp Antonii Długosz nawiązując do dzisiejszej Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego oraz do obchodzonego niedawno dnia chorych zachęcił dzieci, aby poświęciły swój czas i modlitwę chorym i cierpiącym.

– Pomyślcie, a może ktoś u mnie w domu choruje, babcia, dziadziuś. A może w mojej klasie mam chorych kolegów albo koleżanki, może są w szpitalu. Odwiedzę ich z drobnym prezencikiem, nie tylko z okazji walentynek, ale to swoje serce będę okazywał przez cały rok – powiedział ks. bp Antoni Długosz.

Spotkanie w Toruniu zakończyło się koncertem ks. bp. Antoniego Długosza. PKRD działają już na wszystkich kontynentach. Należy do nich 150 tysięcy dzieci.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl