Pierwsze w nowym roku spotkanie PKRD

W Warmątowicach odbyło się regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. To pierwsze, w nowym roku, spotkanie dzieci zrzeszonych w PKRD. Drugie odbędzie się 19 stycznia w Cieszynie.

Spotkanie w Warmątowicach odbyło się w ośrodku „Barka”, gdzie  znajduje się  prawdziwa stodoła, w której umieszczony jest ołtarz.

– W takim miejscu można jeszcze lepiej i na nowo przeżywać Boże Narodzenie. Jest Święta Rodzina, są żywe zwierzęta. Jako członkowie PKRD gromadzimy się na wspólnej modlitwie i wspólnym radosnym świętowaniu Narodzenia Pana Jezusa – powiedziała Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

Na początku spotkania dzieci odmówiły wspólnie modlitwę różańcową, po której rozpoczęła się Eucharystia. Po Mszy św. dzieci spotkały się z osobami bezdomnymi, które przygotowały poczęstunek i ognisko. Magdalena Buczek zachęciła dzieci do udziału w kolejnych spotkaniach PKRD.

– To pierwsze spotkanie w nowym roku, a więc z nowym zapałem ruszamy w nasz szlak pielgrzymkowy spotkań organizowanych w różnych zakątkach naszej ojczyzny. Zapraszamy wszystkich członków PKRD, ale także wszystkie dzieci, które pragną służyć Matce Bożej, aby uczestniczyły w naszych regionalnych spotkaniach. Aby włączyły się w naszą wspólnotę PKRD odpowiadając na wezwanie Matki Najświętszej do codziennego odmawiania różańca świętego – zachęcała Magdalena Buczek.

Drugie, w nowym roku, regionalne spotkanie PKRD odbędzie się już 19 stycznia w kościele Świętej Elżbiety w Cieszynie. O  godzinie 13:30 sprawowana będzie Msza św. Natomiast o 16:00 w teatrze im. Adama Mickiewicza, przy placu Teatralnym, odbędzie się spektakl.

Wspólnota PKRD istnieje od 1997 roku i liczy ponad 150 tys. dzieci ze wszystkich kontynentów. Jak powiedział w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” o. Piotr Dettlaff CSsR (opiekun PKRD) celem tej dziecięcej wspólnoty jest wypraszanie na paciorkach różańca przemiany ludzkich serc i całego świata. Dodał, że to nie tylko powrót do nauki Jezusa, ale także szkoła dla ludzi dorosłych.

– To nieustanne powracanie do kart Pisma Świętego i stawianie przed oczyma ewangelicznej sceny, gdy Jezus pokazuje wszystkim dziecko i mówi: musicie się stać takimi, aby wejść do Królestwa Niebieskiego. A więc PKRD to z jednej strony ewangeliczne zaangażowanie, ogromna praca, z drugiej uzmysławiam sobie, że to jest szkoła także dla ludzi dorosłych i od tych najmniejszych musimy uczyć się prostoty serca, pokory, szczerości, niewinności, w tych wszystkich momentach, kiedy stajemy przed Panem Bogiem. Wtedy dopiero Pan Bóg będzie działał wielkie rzeczy w naszym życiu, poprzez nas i staniemy się świadkami ogromnych cudów, które dziać się będą na naszych oczach – powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR.

WIĘCEJ 

RIRM

drukuj